Etkileşimli Tahta Dokunmatik Ayarı
Yazar: Kategori: Akıllı Tahta

2. Program ilk açıldığında karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

touch screen

3. Program iki farklı ayarlama seçeneği sunmaktadır. • 4 nokta • 25 nokta Ayarlama işlemi sırasında, seçiminiz doğrultusunda belirttiğiniz sayı kadar ayarlama noktası ekrana gelecektir. “Settings” sekmesine tıklayarak iki seçenekten birini seçiniz. Sırasıyla ”Apply” ve “OK” sekmelerine tıklayınız.

4. Nokta sayısı seçildikten sonra ayarlama işlemine geçmek üzere “Calibrate” sekmesine tıklayınız. Aşağıdaki gibi ekran gelecektir.

Calibre

5. Gelen ekranda, sol üst köşede bulunan simgenin orta noktasına dokunmatik ekran kalemi ile dokununuz. Dokunma işlemi sırasında ekranın orta bölümünde 0’dan başlayan ve 100’e kadar sayan bir gösterge belirecektir. ( 0 / 100 100 / 100 ) Gösterge 100’e kadar sayacak ve “Collect completed” yazısı ekrana gelecektir.

Bu yazı ekrana gelene kadar kalemi dokunulan noktadan kaldırmayınız ve herhangi bir tarafa oynatmayınız. “Collect completed” yazısı geldikten sonra kalemi ekrandan kaldırınız. Ekran üzerinde bir başka bölgede dokunmanız gereken nokta belirecektir. Bir sonraki noktaya dokunarak aynı işlemleri tekrarlayınız. Tüm noktalardaki işlemler bittikten sonra ekrana aşağıdaki yazılar gelecektir.

Ayarlama işlemini tamamlamak için “OK” sekmesine tıklayınız

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın