OpenBoard İndir
Yazar: Kategori: Akıllı Tahta,Program ve Doküman

İnteraktif Beyaz Tahta Uygulaması OpenBoard  okullarda ve üniversitelerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Eğitimin teknolojik gelişmelerden yararlanmasının birçok yolu vardır. En yaygın örneklerden biri, fiziksel (ve dolayısıyla bozunabilir) kaynakların dijital olanlarla değiştirilmesidir. Bu, öğrencilerin ve öğretmenlerin teknoloji dostu ve atık azaltma zihniyetini geliştirmelerine yardımcı olur, ancak daha pratik bir not olarak, aslında paradan tasarruf etmeye yardımcı olur.

Bu, özellikle OpenBoard gibi ücretsiz ve verimli uygulamalar için geçerlidir .

Sanal sınıf panosu

Tahtanın kendisi bir sınıfın veya kursun en hayati unsuru olmasa bile, şüphesiz, herhangi bir sınıfın merkezidir. Aynı zamanda, sık kullansınlar veya kullanmasalar da, herhangi bir öğretmenin herhangi bir anda sahip olması gereken bir araçtır; eski, eskimiş bir kara tahta veya beyaz tahta bazen öğretim sürecine engel olabilir.

Ancak OpenBoard ile küçültme süreci yoktur. Program bir tablet, ekran kalemi ve video projektörü ile en iyi şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır; elbette, tahtaya gitme ve üzerine bir şeyler yazma gerçek hissinden uzaklaşıyor, ama şimdilik bu yaklaştığı kadar yakın. Aynı zamanda bir fare ile de çalışır, ancak fare hareketleriyle harf çizmeye çalışmak hiçbir zaman uzaktan estetik görünen hiçbir şeyle sonuçlanmadı.

Ana Özellikler

OpenBoard’un tam olarak eski bir kara tahtasını taklit etmek için tasarlanmadığını, aksine modern bir beyaz tahtayı taklit etmek için tasarlandığını unutmayın. Bununla birlikte, arka plan renginizi siyaha çevirebilirsiniz, ancak sakinleştirici özellikleriyle bilinen yeşil için hiçbir seçenek yoktur.

Tahtaya kalem kullanarak yazı yazabilir veya kalemle öğeleri vurgulayabilirsiniz. Sadece tek bir tıklama ile sadece bazı bölümleri (açıkçası leke bırakmadan) veya tüm panoyu silebilirsiniz. Yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilir, yalnızca belirli öğeleri taşıyabilir, doğrudan tahtaya yazabilir, düz çizgiler çizebilir ve hatta bir lazer işaretçi kullanabilirsiniz.

Elbette, kullanabileceğiniz çok fazla renk yok ve bir fırçanın kalınlığıyla ilgili çok fazla seçeneğiniz yok, ancak bu kadar derin bir özelleştirmeye gerçekten ihtiyacınız yok. Önemli olan OpenBoard’un harika görünmesi, tamamen ücretsiz olması ve doğru araçlarla herhangi bir odayı bir sınıfa dönüştürmenize yardımcı olabilmesidir.

Kurulumu kolay

Sadece indirin ve hemen kullanmaya başlayın. Kayıt gerekmez.

Açık kaynak

OpenBoard, GPLv3 Lisansı altında yayınlanır ve topluluk tarafından GitHub’da korunur .

Evrensel

Windows, Mac ve Linux’ta mevcuttur, böylece en sevdiğiniz sistemle kullanabilirsiniz.

Basit OpenBoard’un kullanımı kolaydır. İşinizi yapmanıza yardımcı olabilecek ve size engel olmayacak bir araçtır.

El yazısı

Kursunuzu yazmak ve not eklemek için bir kalem tablet, interaktif bir beyaz tahta ve hatta bir fare kullanın. Yazma deneyimini geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.

Derslerinizi yazmanıza, çizmenize, silmenize ve dışa aktarmanıza olanak tanıyan bu kullanımı kolay ve özelleştirilebilir eğitim uygulamasıyla herhangi bir bilgisayarda sanal bir sınıf panosunu simüle edin.

Kayıt gerektirmeyen OpenBoard programını hemen indirip kurabilir ve ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz.

OpenBoard Programını indirmek için tıklayınız..

OpenBoard İndirme Sayfası İçin Tıklayınız

0xc000007b Hata Çözümü

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın