General Mobile Etab 4 Tablete Orijinal ROM Yükleme
Yazar: Kategori: Tablet

 1. Öncelikle size ait olan tabletin özelliğine göre uygun olan ROM’u bilgisayarımıza indiriyor ve ZİP dosyasını açıyoruz.
  1. ETAB4 (ALTTAN ŞARJLI)
  2. ETAB4 (YANDAN ŞARJLI)
 2. Tabletimiz kapalı konumda ve Bilgisayara Bağlamadan Ses Açma (Ses +) ve Güç (Power) tuşuna aynı anda ekrana GENERAL MOBİLE yazısı gelene kadar basıyoruz.
 3. Tabletimiz Kurtarma ekranında açılacaktır. Normal açılırsa tableti kapatıp 2. adımı tekrar deniyoruz.
 4. Tablet kurtarma ekranında açıldıktan sonra USB (Şarj Kablosu) ile bilgisayara bağlıyoruz. Bilgisayar sürücülerini otomatik yükleyecektir.
 5. Bilgisayar otomatik tanımazsa;
  1. Bilgisayara Sağ tıklayıp Özellikler ve sonra Aygıt Yöneticisi
  2. Diğer Aygıtlar altında Etab4 görülecektir. Sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelleştir 
  3. Sürücü Yazılımı İçin Bilgisayarımı Tara seçeneği  GÖZAT  açmış olduğumuz ZİP dosyasının içinde bulunan usb_driver klasöründe android_winusb dosyasını seçerek Tamam İleri diyerek tableti bilgisayarımıza tanıtıyoruz.
 6. Zip dosyasından çıkarmış olduğumuz dosyanın içinde yer alan firmware_update_pctool klasörünü açıp ThinkDownloader uygulamasını çalıştırıyoruz.
 7. Çalışan ThinkDownloader uygulamasında FİLE FİND‘e basarak  fatihVE_mehmet-ota-GMM04.UDC27-signed ZİP  dosyasını seçiyoruz.
 8. Uygulamada en üst satırda tabletin Seri Numarası ve Sideload Mode yazısı çıkacaktır.
 9. Firmware Update tuşuna basarak ROM’un %100 yüklenmesini bekliyoruz.
 10. Tablet ekranında Sitem Yüklendi uyarısı geldikten sonra SYSTEM REBOOT NOW seçeneğini seçip GÜÇ (POWER) tuşuna1 kere basıp tabletimizin açılmasını bekliyoruz yeniden başlama işlemi biraz uzun sürebilir.
Etiketler: , , , , , , , , ,

2 thoughts on “General Mobile Etab 4 Tablete Orijinal ROM Yükleme

 1. tşk ederim paylaşımınız için ama internet bağlantısı omasına rağmen bağlanmıyor hiç bi yere dosya kabul etmiyor blutuntan lütfen yardımcın olun bana. etan 4 yandan sarjlı cihazım

Bir Cevap Yazın