General Mobile Etab 5 Tablete 5.1 ROM Yükleme
Yazar: Kategori: Tablet

 1. Öncelikle size ait olan tabletin özelliğine göre uygun olan ROM’u bilgisayarımıza indiriyor ve ZİP dosyasını açıyoruz.
  1. E-Tab 5 Android Lolipop 5.1 İçin Tıklayınız
  2. E-Tab 5 Fatih Projesi Orijinal İçin Tıklayınız  
 2. Tableti kapalı konumda Bilgisayara Bağlayın. Kapalı Olmasına Dikkat Edin.
 3. Zip dosyasından çıkarmış olduğumuz dosyanın içinde yer alan etab5-lolipop-yukleyici klasörünü açıp flash_tool.exe uygulamasını çalıştırıyoruz.
 4. Çalışan flash_tool.exe uygulamasında “Download Agent” butonuna tıklayıp “etab5-lolipop-yukleyici”  klasörünün içindeki “MTK_AllInOne_DA.bin dosyasını seçiyoruz.
 5. Scatter-loading” butonuna tıklayıp “etab5-lolipop-yukleyici”  klasörünün içindeki “MT6592_Android_scatter” dosyasını seçiyoruz.
 6. Download Only” seçerek üst kısımdaki “Download” butonuna basıyoruz.
 7. Dosyalar sıralandıktan sonra GÜÇ (POWER) tuşuna basıp tabletimizin açınca dosyalar yüklenmeye başlayacaktır.
 8. Dosya yüklemesi bitince ekrana ONAY simgesi çıkacaktır. Tabletimize 5.1 yüklenmiştir bilgisayardan bağlantıyı çıkartabilirsiniz.
 9. GÜÇ (POWER) tuşuna1 kere basıp tabletimizin açılmasını bekliyoruz yeniden başlama işlemi biraz uzun sürebilir.

Açıldıktan sonra PİL göstergesinin hatalı göstermesi durumunda yapılacaklar.

  1. Ayarlar – Tablet Hakkında bölümünde “Derleme Numarası” yazan yerin üzerine 7 defa tıklayarak “Artık siz bir geliştiricisiniz” mesajını alınız.
  2. Ayarlar – Geliştirici Seçenekleri bölümünde “USB hata ayıklaması” bölümünün seçili işaretini kaldırıp ardından tekrar işaretleyin.
  3. Bu işlemleri yaptıktan sonra tabletinizi kapatıp açın. Tableti açtıktan sonra tablet internete bağlı 5 dakika açık bekleyin. Böylece “Play Store” kendisini güncelleyecektir.
  4. Artık tabletinizi kullanabilirsiniz.
  5. EBA ve ZOOM Uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz.

General Mobile Etab 4 Tablete Orijinal ROM Yükleme

Etiketler: , , , , , ,

One thought on “General Mobile Etab 5 Tablete 5.1 ROM Yükleme

 1. Merhabalar tek soru yasayan benmiyim anlamadım yazılımınızı attı gayet basarılı bir sekilde calıstı lakin tek sorunum yazılımuı atana kadar batarya sorunum yoktu yazılımdan sonra batarya belli bir noktadan sonra dolum yapmiyor

Bir Cevap Yazın