General Mobile Etab 5 Tablete 7.1 (NOUGAT) ROM Yükleme
Yazar: Kategori: Tablet

Etab 5 Cihazlara Orijinal ve 7.1 ROM yükleme;

 

1. ADIM

Tabletinizde TWRP yüklü olmalıdır ve Paylaşılan Linkteki dosyayı indirin. İndirdiğiniz “file_a7e5” adlı dosyayı WinRAR’la açıp rar şifresini girin. Rar dosyasının içindekileri tabletin ana klasörüne çıkartın. TWRP yüklü değilse güvenilir bir kaynaktan TWRP li root atma yöntemine bakarak tabletinizi rootlayın.

Gerekli dosyalar: http://www.mediafire.com/file/r5ddaninw2zx06x/file_a7e5.rar/file
Yedek link: 489.57 MB file on MEGA
RAR şifresi (password): hackdroid.etab5

2. ADIM: TWRP VERSİYONU

Tableti kapatın ve güç düğmesiyle ses açma düğmelerine aynı anda 6-7 saniye basarak TWRP arayüzüne girip TWRP versiyonunuza bakın. Eğer versiyon 3.0 ve üzeriyse bu adımı atlayıp 2. adıma geçin. Eğer versiyon 3.0  altında ise bu yöntemle TWRP versiyonunu yükseltmeniz gerekecektir. Tabletin güç düğmesi ve ses açma düğmesine aynı anda 6-7 sn basarak twrp ye girin. Ardından “INSTALL” kısmına girip TWRP zipini seçin ve alttaki swipe kilidini kaydırın. Yükleme bitince reboot yapın. Ardından tekrar twrp ye girerek dil seçimi (ingilizce öneririm) ile kurulumu tamamlayın.

3. ADIM: ANDROID 7 NOUGAT VE GOOGLE APPS IN YÜKLENMESİ

Tabletinizin twrp kısmına girin. Wipe > Advanced Wipe kısmına girin. “DALVIK / ART CACHE”, “SYSTEM”, “CACHE” ve “DATA” seçeneklerini işaretleyin, diğerlerini boş bırakın. Ardından Swipe The Wipe ı kaydırıp işlemin bitmesini bekleyin. İşlem tamamlanınca ana ekrana geçin. INSTALL kısmına girip crdroid zipini seçin ve ardından Add More Zips e basıp opengapps zipini seçin. Ardından swipe ı kaydırıp işlemin bitmesini bekleyin. İşlem bitince reboot system e tıklayıp açılmasını bekleyin. İlk açılış uzun sürebilir.

NOTLAR:

*INSTALL kısmında romu ve gapps ı birlikte flashlarken hata alırsanız işlem bitince cihazı reboot yapıp başlatın. Ardından tableti kapatıp tekrar twrp ye girin ve INSTALL kısmından sadece opengapps zipini flashlayın (bu defa wipe kısmından işlem yapmayın).

*Klavyede sorun yaşarsanız Google Play den “GBoard” ı yükleyip google keyboard ı varsayılan olarak ayarlayın, bu sorunu çözecektir.

*Alıntıdır.

Etiketler: , ,

3 thoughts on “General Mobile Etab 5 Tablete 7.1 (NOUGAT) ROM Yükleme

  1. Hocam twşwkkür ederim yükleme tamam 7.1 oldu ama oyunları indiriyorum fakat hiçbir oyun açılmıyor ne yapmalıyım Teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın